Potápi Árpád János a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának államtitkára szerda délelőtt három ungvári járási településen - Csapon, Tégláson és Ketergényben - adott át a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében felújított óvodákat.

A 300 férőhelyes, 11 ukrán és 3 magyar csoporttal működő csapi óvoda avatásán mondott beszédében arra biztatta a kárpátaljai magyar szülőket, hogy gyermekeiket írassák magyar nyelvű óvodába és iskolába, mert csak ezáltal őrizhető meg a felnövekvő nemzedék magyar identitása. Egyúttal örvendetesnek nevezte, hogy egyre több ukrán szülő választja gyermeke számára a jobb feltételeket biztosító magyar óvodákat és iskolákat Kárpátalján, ezzel is erősítve a térség hagyományos kulturális sokszínűségét.

Kárpátalján jó ütemben és arányait tekintve a többi régiónál gyorsabban valósul meg a program végrehajtása.

Forrás: MTI

Fotó: MTI