A karácsfalvi óvoda épülete egykor alsó tagozatos iskolaként működött, amely az elmúlt évek során megszűnt, az épület pedig üresen állva pusztulásnak indult. A görögkatolikus egyház úgy döntött, hogy a tulajdonukban álló épületnek új funkciót adva, lehetőséget teremtenek egy új magyar óvoda működésére.

Ehhez az építkezés során először bontani kezdtek, leemelték az épület tetőszerkezetét, ezzel lehetőség nyílt arra, hogy a falmagasságot megemeljék, amire új tetőszerkezet került. Így nem csak magasabb belmagasságot nyertek, de szükség esetén az épület tetőtere is kihasználható.

Kicserélték az nyílászárókat, megújították a fűtést és az elektromos vezetékeket, valamint szigetelték az épületet. Végül új aljzatbetont kapott a ház, csempéztek, a szobákba padlót fektettek, és elvégeztek minden szükséges munkálatot, hogy szép, egészséges, modern környezet fogadja a gyermekeket.

Forrás: MTI, Óvodafejlesztési program

Fotó: MTI