Köszönjük mindazoknak, akik nem hagyták ki, és fotókat küldtek gyereknapi pályázatunkra!

A Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program pályázatot hirdetett külhoni magyar óvodák és magyar tanítási nyelvű csoportok részére. A pályázat célja az volt, hogy bemutassuk, hogyan telik az óvodában a gyereknap. Megállapíthattuk, hogy legjellemzőbben sok játékkal ünnepeltek az óvodák. Nagyon szerettük a régi jó sorversenyes fotókat, a zsákbanfutást, a sütievést, vagy a vízzel teli tálból kéz segítséget nélkül kihalászandó almás feladatokat. Láttunk sok-sok buborékot, kicsiket és óriásit, mókás bohócokat, körjátékot, táncot. Örömmel láttuk, hogy több óvodában kirándulni indultak, ami szintén igazi élmény lehetett a gyerekeknek. Jó volt látni a sok mosolygós arcot.

Ám nyertest kell hirdetnünk, ezért a zsűri értékelte a fotókat, és az alábbi született.

Gratulálunk a nyerteseknek!

Eredmény:

1.
Víz Utcai Magyar Tanítási Nyelvű Óvoda – Komárom

Nyereményük: spirálkötésű, 22 extra vastag oldalas, lekerekített sarkú fotókönyv a beküldött, valamint más, az óvoda életéből választott 22 képből, rövid szövegekkel, cca. 20.000,- forint értékben

Kárpátalja
2.
Somi Csicsergő Óvoda – Som, Kárpátalja

Nyereményük: 266 darabos (30x40 cm) puzzle a nyertes fotóból elkészítve cca. 10.000,- forint értékben.

Erdély
3.
Bóbita Óvoda – Dánfalva, Erdély

Nyereményük: háromhónapos osztású falinaptár A4-es méretben a nyertes fotóból elkészítve, cca. 8.000,- forint értékben.

4.
Napraforgó Református Óvoda – Perbete, Felvidék

Nyereményük: éves tervezőnaptár A4-es méretben a nyertes fotókból készítve, cca. 3.000,- forint értékben.

Erdély
5. és Közönségdíj
Nyárádszeredai Napköziotthon – Nyárádszereda, Erdély

Nyereményük: éves tervezőnaptár A4-es méretben a nyertes fotókból készítve, cca. 3.000,- forint értékben, valamint egy háromhónapos osztású falinaptár A4-es méretben a nyertes fotóból elkészítve, cca. 8.000,- forint értékben.

6.
Mesekert óvoda, Mókus csoport – Nádszeg, Felvidék