szekelyhon.ro, 2019. november 17.

Grezsa István: jó magyarnak lenni Backamadarason is

„Száz évig panaszkodtunk, hogy fogy a népünk, fogy az erőnk, megfosztottak minket értékeinktől. Most a Kárpát-medencei magyarságra egységként gondolunk, és büszkén tervezzük a jövőnket.

maszol.ro, 2019. november 17.

Magyar állami támogatással épült óvodákat adtak át Székelyföldön

A magyar állam támogatásával épült bölcsődét és óvodát adtak át vasárnap a Székelyföld keleti peremén fekvő Balánbányán és a nyugati peremvidékén fekvő Backamadarason is. Mindkét helyszínen Zakariás Attila Ybl Miklós-díjas építész tervezte és a református egyház építtette a létesítményt.

magyarnemzet.hu, 2019. november 17.

Magyar állami támogatással épült óvodákat adtak át Székelyföldön

Mindkét helyszínen Zakariás Attila Ybl Miklós-díjas építész terv

origo.hu, 2019. november 17.

Magyar állami támogatással épült óvodákat adtak át vasárnap Székelyföldön

Felvidék.ma, 2019. február 26.

Új református óvoda és alapiskola nyílhat Rimaszombatban

Rimaszombatban is megvalósulhat egy régi álom, magyar óvoda nyílhat

Felvidék.ma, 2019. február 01.

Keresztyén óvodát épít a királyhelmeci református gyülekezet

A Magyarország Kormánya által meghirdetett Kárpát-medencei óvodafejlesztési programba a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház is bekapcsolódott. Ennek keretében a Felvidéken is több új óvoda és bölcsőde építése kezdődhetett meg a gyülekezetekben.

Paraméter, 2018. október 17.

Átadták a felújított óvodát Diósförgepatonyban

Kedden ünnepélyes keretek közt adták át a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében felújított óvodát Diósförgepatonyban.

Magyar Szó, 2018. október 11.

Az óvoda az alapja mindennek

A magyar kisebbségi oktatási rendszer fontosságát hangsúlyozta tegnap vajdasági körútján dr. Grezsa István miniszteri biztos

Magyar Idők, 2018. október 10.

POTÁPI ÁRPÁD JÁNOS: MA A NEMZETPOLITIKA KÖZÉPPONTJÁBAN A JÖVŐ MEGALAPÍTÁSA ÁLL

Ma a nemzetpolitika középpontjában a jövő megalapítása áll: az identitás erősítése, a külhoni családok támogatása és a szülőföldön való boldogulás – hangsúlyozta Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára szerdán a muravidéki Dobronakon, a Kézművességek Házának ünnepélyes megnyitóján.

Magyar Idők, 2018. október 10.

FELÚJÍTOTT ÓVODÁKAT KERESETT FÖL A VAJDASÁGBAN GREZSA ISTVÁN

A magyar kormány segítségével felújított vajdasági óvodákba látogatott szerdán Grezsa István, Kárpátalja fejlesztéséért és a Kárpát-medencei óvodafejlesztési programért felelős miniszteri biztos, aki egyebek között felvázolta, hogy miként fognak folytatódni a korszerűsítések – derül ki a helyi Pannon RTV-nek adott nyila