Az óvoda:

Az óvoda épülete 1988-ig munkásszállóként működött. 1990-ben alakították ki roma óvodává, amelyben egy vegyes korosztályú csoport működött. 2011-ben az épület bővítésével lehetőség nyílt még egy csoport megnyitására. Jelenleg az óvoda a Beregszászi Városi Oktatási osztály fenntartásával működik, bentlakásos óvodaként, 2 vegyes korosztályú csoportban 42 gyerek jár. A kárpát-medencei óvodafejlesztési program keretében sikerült az oktatási intézmény épületét teljes körűen felújítani.

A fejlesztés:
A felújítási munkálatoknak köszönhetően megújult az óvoda tetőszerkezete, kicserélték a nyílászárókat, megtörtént az épület külső homlokzatának felújítása és átszínezése, megújultak az óvoda termei, (falak festése, padlózat cseréje), konyha felújítása és berendezésének cseréje, a vizesblokk korszerűsítése, az udvari pavilon átfedése, valamint a járda burkolatának cseréje és új kerítése felállítása. A programnak köszönhetően megújult az óvoda bútorzata is. A támogatás teljes összege: 14 879 048 Ft.