Az óvoda:

A forgolányi bölcsőde-óvoda 1990. szeptember 1-én kezdte meg működését. A fűtési rendszer meghibásodása miatt 1996-tól-2004-ig csak nyári időszakban működött egy vegyes csoporttal. A fűtési rendszer korszerűsítésének köszönhetően az óvoda két csoportra bővült, majd 2013 áprilisától egy bölcsődei csoportot is indítottak.

Az intézmény fenntartója a Péterfalvi Önkormányzat. Az óvodába jelenleg 67 gyerek jár, akikről 8 szakképzett óvodapedagógus, zeneoktató és 4 fős kisegítő személyzet gondoskodik.

Az óvodafejlesztési program keretén belül kicserélték az óvoda tetőszerkezetét, a konyhai részleget teljesen felújították, a falakat és padlót újraburkolták, és minden konyhai felszerelést kicseréltek. A játszó és hálótermeket kifestették, és új padlóburkolatot fektettek le.

Az emeleti részen kicserélték a nyílászárókat. Az óvoda új gyermek és konyhai bútorzattal is gazdagodott. A belső felújítások mellett megújult az épület bejárati terasza és az udvar burkolata.

A támogatás teljes összege: 16 984 878,- Ft

Forgolány - óvoda