Az óvoda:

Nagydobronyban óvoda már a 1940-es években is működött. A szovjet rendszerben a Győzelem kolhoz szezonális óvodájaként működött. Az állam 1957-ben nyitotta meg az első bölcsődét, ahol 1 csoportba 25 gyerek járt. A második, az alvégi kisdedóvó néhány évvel később nyílt meg, ide 23 gyerek járt. A Nagydobronyi „Napsugár ” Óvoda 1986 márciusában nyitotta meg kapuit a gyerekek előtt 145 férőhellyel és 7 csoporttal.

A 2017-2018-as tanévet 178 gyerekkel kezdték, korosztály szerinti csoportbontásban: 1 bölcsődei, 1 kiscsoport-, 3 középső-, 2 nagycsoporttal. 19 szakképzett óvónő, vezetőnő, módszerész, pszichológus, zenenevelő, valamint 36 kisegítő személyzet gondoskodik a gyerekekről. Az óvodának saját konyhája és tornatereme is van.

A fejlesztés:
Az óvoda helyi és magyarországi támogatásoknak köszönhetően évről-évre korszerűsödött. A Keleti Partnerség program keretén belül sikerült megújítani az épület tetőszerkezetét, kicserélték a nyílászárókat, a padlózatot, valamint új bútorzattal és szabadtéri játékokkal bővítették az intézményt. 2017-ben hét teremben cserélték ki a padló burkolatát, ennek anyagköltségét a Kárpát-medencei óvodafejlesztési program állta. Az anyagköltség 302 495 Hr. volt, a munkálatok díját a helyi önkormányzat vállalta fel. /1 UAH=9,96 HUF – 2017. 10.27./
Az óvoda címe:
Nagydobrony