Felavatták a Nagyváradi Római Katolikus Egyházmegye területén felépített első két óvodát. A Bihar megyei Szentjobb község arról kapta a nevét, hogy a 11. század végétől évszázadokon át itt őrizték Szent István kézereklyéjét.

Különleges Kárásztelek is, hiszen a reformáció idején Szilágyságban rajta kívül egyedül Szilágysomlyó őrizte meg katolikus identitását. Grezsa István köszöntő beszédében kiemelte, az identitáshoz való ragaszkodást az teszi fontossá, hogy a nyugat-európai liberális szemlélet nemcsak a nemzeti identitást, hanem a vallási, családi, nemi identitást is megkérdőjelezi, és az identitások megbontását már az óvodákba is be kívánja vinni. Szerinte ennek megálljt kell parancsolni. Grezsa István elmondta: a magyar állam által finanszírozott óvodafejlesztési program Erdélyben 464 óvodát érintett. A szám magában foglalja 88 teljesen új óvoda felépítését is. Hozzátette: a 2022 végéig tartó ötesztendős program keretében eddig 352 erdélyi óvoda újult meg, vagy épült fel.