Nyáron még csak terv volt, hogy ősszel megnyílik a megújult técsői óvoda. Most már látjuk, hogy mindez valóra válhat. Ambrus Pál, a Técsői Magyarok Oktatásának és Kultúrájának fejlesztéséért Alapítvány igazgatója, küldött egy rövid képes beszámolót, ami igen bíztató helyzetről számol be.

A földszinti részben a falak belső vakolása a végéhez közeledik. Sőt! Egyes szobákban már a falak színezésénél tartanak. A második szinten a belső vakolat és az álmennyezet szerelése folyik, amit ezen a héten be is fejezhetnek. A külső vakolást megelőzően két oldalon már előkészítették a falakat a hőszigetelés felszereléséhez, a harmadik oldalt pedig felállványozták.
Az óvodafejlesztés a Kárpátaljai Református Egyházkerület gondozásában valósul meg.