A Temesvári Római Katolikus Püspökség erkölcsi égisze alatt működő Gerhardinum Római Katolikus Liceum keretén belül működő óvoda 2017-ben kapcsolódott be a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Programba. Az óvoda felújítására 198.500.000,- forintot (2.959.153 lej) utalt ki a püspökség részére a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.

2018 januárja óta felújították az óvoda tantermeit, mosdóit és folyosóit, valamint két multifunkcionális teremét. Megújult a működést elősegítő ebédlő, mosókkal, előkészítő konyhákkal, főzőkonyhával és adminisztrációs részleggel, valamint az óvodai ünnepségeknek helyet adó aula magna.

A magyar kormány a hátralévő fejlesztésekhez, a 3. ütem megvalósításához további 38.727.802,- forintot ítélt meg. A püspökség ezt az összeget nagyrészt, de nem kizárólag, a belső berendezések beszerzésére fordítja majd, egyebek mellett az aula magna és az ebédlő kap új bútorzatot, illetve a multifunkcionális terem és az óvodai csoportok termeinek a technikai felszerelését fejlesztik.

Az átadó ünnepség hangulatát emelte az óvodások műsora, akik megható pillanatokat szereztek a jelenlévőknek.