A kivitelezési munkálatok időarányosan jól haladnak.. Az ingatlan belső terei 95 százalékban készen vannak, és még hátravan a külső térrendezés. A 40 férőhelyes bölcsődére, melyet a KREK és a Csillagocska Zeneóvoda közösen működtet majd, 120 millió forint támogatást nyújtott a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretén belül a magyar kormány.

„A Magyar Kormány óvodafejlesztési programjának az az üzenete, hogy az anyaország egyre erősebbé válik, és szeretné egy nemzeti közösségbe fűzni és rendezni a Kárpát-medence valamennyi magyarját. Az oktatási-nevelési folyamat legalsóbb fokán, a bölcsődékkel és óvodákkal kezdjük, mert azt gondoljuk, hogy aki magyar óvodába íratja gyermekét, az ezt követően magyar iskolába is fogja járatni. Azt szeretnénk elérni, hogy a három évvel ezelőtti 48 ezerről 60 ezerre bővüljön a magyar óvodákba íratott gyerekek létszáma 2020 végéig. Az óvodaprogram ugyanakkor felszínre hozta a bölcsődei ellátás egyenetlenségét is a külhoni közösségekben, hogy vagy egyáltalán nem hozzáférhető, vagy csak részlegesen és drágán, nagyvárosokban. Külön öröm számunkra, hogy itt, Váradon, a református püspökség udvarán, 587 négyzetméteren, magyar nyelvű oktatást biztosító bölcsőde épül. Ha hozzátesszük azt a 150 új magyar intézményt, melyet e program keretében megépítünk, és közel ötszázat újítunk fel, akkor egy mélyreható rendszerszintű változásról beszélhetünk a nevelés világában. Száz év széttartó fejlődése után eljött az ideje annak, hogy a Kárpát-medence minden magyar közösségét egyesítve az anyaországéval, határoktól függetlenül, egyfajta magyar expanziót megvalósítva álljunk talpunkra, és Trianon veszteségeit fejlődéssel és közös munkával feledtessük” – nyilatkozta a Bihari Naplónak dr. Grezsa István miniszteri biztos.

Forrás: erdon.ro