Közel 70 év után magyar tannyelvű óvodai csoporttal gazdagodott a Felső-Tisza-vidék szórványmagyarsága. A técsői járásban található Taracközön a csoport 24 jelentkezővel kezdi meg működését. Az avató ünnepséget július 13-án tartották. A Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ) a magyar kormány támogatásával a tavaly decemberben meghirdetett Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program által nagymértékű segítséget nyújtott a helyieknek. A felújított, új óvodaszárnyat a KMPSZ koordinálásával modern bútorokkal és eszközökkel szerelték fel. Jó hír az is, hogy amennyiben igény lenne egy újabb magyar csoport indítására, a magyar kormány támogatni fogja.

Az óvodafejlesztési program a Magyar Kormány, a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága, a Bethlen Gábor Alap, valamint a Szabolcs-Szatmár-Bereg megye és Kárpátalja Együttműködésének és Összehangolt Fejlesztési Feladatainak Kormányzati Koordinációjáért Felelős Kormánybiztosság támogatásával valósult meg.