Potápi Árpád János nemzetpolitikáért felelős államtitkár és Orosz Ildikó, a Kárpátaljai Magyar Pedagógusszövetség (KMPSZ) elnöke felavatta a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében közel 40 millió forintból felújított Fenyőfácska óvodát a Beregszászhoz közeli Halábor községben.

Az államtitkár avató beszédében hangsúlyozta, hogy az óvodafejlesztés immáron két ütemben folyik Kárpát-medence-szerte több mint 38,5 milliárd forint értékben, ami 150 új óvoda építését és 400-nak a felújítását teszi lehetővé. Dicséretesnek nevezte és megköszönte a projektet lebonyolító KMPSZ-nek, hogy Kárpátalján jó ütemben és arányait tekintve a többi régiónál gyorsabban valósul meg a program végrehajtása.

Emlékeztetett arra, hogy a kormány nemrég döntött az óvodafejlesztési program harmadik ütemének a beindításáról. „A célunk az, hogy minden magyar gyermek, sőt a vegyes házasságban születettek is korszerű, magyarul nevelő óvodába járjanak” – mutatott rá.

Forrás: MTI