Jelenlegi hely

A külhoni magyar óvodáknak és magyar tannyelvű óvodai csoportoknak kiírt Mesés Óvodám pályázat célja az volt, hogy összegyűjtsük, és részben megmutassuk, melyek a Kárpát-medencei magyar óvodák legkedvesebb magyar meséi.

Sok értékes pályamű érkezett be határidőre. Összesen 94 óvoda pályázott, közülük 15 óvoda nyert díjat, de a program irányítói, működtetői, szervezői remélik, mindenki szívesen vett részt a pályázatban, és mind úgy érzik, hasznos volt erre fordítaniuk idejüket és energiájukat.
Érdekes tapasztalat, hogy nem csak a legnépszerűbb mesékkel pályáztak az indulók, a nyertesek között alig van átfedés a mesékben. Az pedig igazi felfedezés és öröm, hogy a nyertes óvodák között volt, aki saját mesével pályázott!
A szakmai zsűri, az óvodafejlesztési program hazai képviselői, a külhoni partnerszervezetek képviselői, valamint óvodapedagógus szakemberek régiónként értékelték a beérkezett pályázatokat, így született meg a végeredmény.

Kattintással megnyithatja a Mesés óvodám pályázat képeskönyvét (.pdf)

Eredmény:

Vajdaság